Márki-Zay elmondta, kinek adná parlamenti mandátumát
Több lehetőséget is mérlegel, de kiemelte: ez a hat ellenzéki párt döntése lesz majd.
Több lehetőséget is mérlegel, de kiemelte: ez a hat ellenzéki párt döntése lesz majd.
A politikus Lánczi Tamás vendége volt az M1, 48 perc című műsorában.
A hódmezővásárhelyi képviselő a helyi Rádió 7-nek adott interjújában azt mondta, a választók piros lapot mutattak a baloldali pártoknak, és hogy „Vásárhely nem lehet Márki-Zay kampányirodája".
Kunhalmi szerint a legközvetlenebb feladat most az, hogy fennmaradjon a demokratikus ellenzék egysége.
Az ellenzék volt miniszterelnök-jelöltje szerint „iszonyatos” lejárató kampányt indítottak ellene, a „Fidesz-propaganda” pedig megtette a hatását.
Kovács Gergely MKKP-elnök szerint a gesztus egy gyönyörű barátság kezdete lehet.
A Magyar Demokrata szerzője facebookos posztjában arról ír, hogy az M1 az ellenzéké is kellene, hogy legyen.
Márki-Zay Péter a kampányban öt percet kapott a köztévé képernyőjén, most majdnem tízszer annyit beszélgetnek vele.
Az ellenzéki összefogás miniszterelnök-jelöltje azt mondta, nem értett egyet a kampánytanácsadóival, mert tudta, hogy az ukrán elnökkel folytatott beszélgetés tényét kampánycélokra használni ki a Fidesz-propaganda.
Az ellenzék múlt vasárnap elbukó miniszterelnök-jelöltje továbbra is a jobboldali szavazókra hajt, két év múlva az európai parlamenti választáson méretné meg először új pártját.
Akadnak olyan választókerületek, amelynek szavazóköreiben a trenddel ellentétes eredmények születtek: a Fidesz letarolta körzetben ellenzéki, ellenzéki körzetben kormánypárti kakukktojást is találtunk.
A képviselő arról szeretne velük egyeztetni, hogyan fogják közösen elkerülni a „díszletellenzékké” válást a parlamentben.
Civilként nézte a 2022-es választási kampányt a kommunikációs tanácsadással foglalkozó Juhász Péter. Az Együtt korábbi elnöke úgy véli, hogy az ellenzéki pártvezéreknek le kellene mondania, a képviselőknek pedig nem lenne szabad részt venniük a parlamenti munkában.
Élő adásban értékelte a választások eredményét az ellenzék miniszterelnök-jelöltje.
A levélszavazatok és a külképviseleteken leadott voksok alapján Hódmezővásárhelyen 204 szavazattal kapott többet Márki-Zay Péter, mint Lázár János. Ez azonban kevés, mert a körzetben Lázár János nyert.
Egy pártvezetőnek most az a dolga, hogy megtartsa a reményt a tagokban és szimpatizánsokban - mondta a SzavazóFülkében Hajnal Miklós momentumos politikus, aki egyéni kerületi győztesként ül be a Parlamentbe, 54 másik ellenzéki képviselő mellé. De egy ekkora bukás után lehet még reményről beszélni? Egyáltalán, ki most a főnök?
A választáson súlyos vereséget szenvedő ellenzék kormányfőjelöltje a Népszavának elemezte a bukás okait. Szerinte a kudarc nem a kampányon múlott, hanem inkább a Fidesz rendszerén, amiben nem lehet őket legyőzni. Újra beszélt arról, hogy saját pártot hozna létre.
Noha a Fidesznek lejtett a pálya, az ellenzék egyszerűen nem végezte el azt a munkát, amit kellett volna, mondja Horn Gábor volt SZDSZ-es államtitkár, a Republikon Intézet vezetője. Szerinte a kritikus időszakban egyedül Márki-Zay Péter hitt a győzelemben, morálisan elfogadhatatlan, hogy a pártvezetők nem álltak fel együtt vasárnap este a színpadra, és egy ilyen súlyos kudarc nem maradhat következmények nélkül. Interjú.
A volt miniszterelnök-jelölt szerint értelmetlen lenne elfoglalnia a helyét az országgyűlésben, lévén, hogy Magyarország nem parlamentáris demokrácia, az ellenzék pedig eszköztelen a törvényhozásban.